ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

20 Νοε 2017

19 Νοε 2017

18 Νοε 2017

ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 1ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

17 Νοε 2017
Το Σάββατο 11 Μαρτίου, αμέσως μετά τη λήξη των εργασιών της 1ης ημέρας του συνεδρίου, οι μαθητές του συνεδρίου παρακολούθησαν την παράσταση του Thomas Monckton - Circo Aero «Ο Πιανίστας», στο Μέγαρο Μουσικής στην Αίθ. Νίκος Σκαλκώτας.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 1ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

16 Νοε 2017
Την Παρασκευή 10 Μαρτίου στις 19:30, αμέσως μετά την έναρξη των εργασιών του 1ου Μαθητικού Συνεδρίου Έρευνας και Επιστήμης στο Αμφιθέατρο Δρακοπούλου του Πανεπιστημίου Αθηνών, οι μαθητές του συνεδρίου ξεναγήθηκαν στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών και παρατήρησαν τον νυκτερινό ουρανό.

ΔΕΙΠΝΟ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΔΡΩΝ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

15 Νοε 2017
Την Παρασκευή 10 Μαρτίου μετά την ξενάγηση στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών, οι μαθητές του συνεδρίου μαζί με τους συνοδούς καθηγητές παρακάθησαν σε δείπνο γνωριμίας στη γνωστή ταβέρνα «Μπαϊρακτάρης» στο Μοναστηράκι.